Який оптимальный отвір залишати під сходи

Підходячи до етапу питання сходів, напевно кожен задавався питанням - який же отвір під сходи залишити, і бажання більшості - щоб і не сильно великий, і щоб і сходи в цілому були комфортні як і по кроку підйому, так і по самій глибині східців.

Отже, залишивши дуже маленький отвір (наприклад 150-160см по довжині) - ви «підписуйтесь» під варіант «без варіантів» - тобто тільки сходи типу «гусячий крок» зі змінною сходинкою, яка щодо своєї комфортності залишається спірним варіантом.

  

Зате так, є плюс, що більше корисної площі на другому поверсі.

Залишивши середній отвір (наприклад 210-240см по довжині) - сходи будуть середньої комфортності. Тут вже потрібно дивитися «що для кого пріоритет» - або вужча глибина східців (21-22см), але крок підйому адекватний (18-19см), або більш глибокі східці (24-26см), але тоді крок підйому від ступені до ступені - не дуже (від 23 до 24 см)

Отже, в разі прямих сходів (за проектом), на думку майстрів, оптимальний отвір для нормальних комфортних сходів повинен бути не менш 280-300см (з можливістю додаткового місця на 1-му поверсі, або ж, у разі П-образної конфігурації сходів - не менше 180х180см , або ж 200х200см.

  

У такому випадку і довжина східців може бути дуже зручною - 90см або навіть 1м, і глибина східців від 26 до 30см, та й крок підйому зручний.

Кожен робить свій творчий вибір індивідуально (якщо за Вас його не зробили інші майстри без можливості щось змінювати).